Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Wadowice: Motywacja w formacji
2006-05-02 08:53:08
"Motywacja w formacji" - to tytuł warsztatów formacyjnych, które zostały zorganizowane dla wychowawców Zakonu Braci Mniejszych Konferencji Północnosłowiańskiej, w Wadowicach od 23 do 29 kwietnia 2006 r.

Na warsztaty przybyli bracia zaangażowani w formację zakonną z polskich prowincji, a także ze Słowacji. Celem tych warsztatów było pogłębienie kwalifikacji wychowawców zakonnych.

Organizator warsztatów o. dr Witosław Sztyk OFM zaproponował w czasie spotkania próbę odpowiedzi na pytania: czym jest motywacja z punktu widzenia psychologii, pedagogiki, duchowości i dlaczego jest taka ważna w procesie wychowawczym? Jaką rolę odgrywa motywacja w realizacji "pielgrzymkowego modelu formacji"? Co sprawia, że czujemy się zmotywowani, jak możemy motywować innych oraz do czego możemy motywować w formacji franciszkańskiej?

Na te pytania pomagali formatorom odpowiedzieć zaproszeni prelegenci: mgr Maria Marquardt, s. Hilaria Hatko SSND, o. mgr lic. Fabian Kaltbach OFM, mgr Maria Mahulec, o. dr Emilian Gołąbek OFM, o. dr Syrach Janicki OFM oraz o. dr Sergiusz Bałdyga OFM z Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze", również współorganizator warsztatów.

Poza wykładami bracia mieli możliwość zajęć praktycznych i warsztatowych. W programie warsztatów znalazła się także sesja biblijna "Mistrz i uczeń w tradycji biblijnej. Autorytet mistrza", która odbyła się 26 kwietnia w Katowicach Panewnikach.

Tegoroczne warsztaty zostały otwarte przez sekretarza generalnego ds. Formacji i Studiów Zakonu Braci Mniejszych o. Massimo Fusarellego OFM oraz wicesekretarza o. Alojzego Warota z Rzymu. Bracia z Kurii Generalnej wyrazili zainteresowanie tą inicjatywą oraz uznanie za podjęty trud w formację formatorów.

o. Sergiusz Bałdyga OFM

Na zdjęciach: "Motywacja w formacji" - warsztaty formacyjne dla wychowawców Zakonu Braci Mniejszych Konferencji Północnosłowiańskiej, Wadowice 23-29 kwietnia 2006 r. / fot. S. Bałdyga OFM

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja