Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Słowacja: Europejski Kongres Powołań
2005-07-07 17:26:06
Odpowiedzialni za narodowe duszpasterstwa powołaniowe z Europy zebrali się w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji, od 30 czerwca do 3 lipca br. Reprezentanci Kościoła europejskiego spotkali się, aby wspólnie zastanowić się nad towarzyszeniem powołaniowym współczesnej młodzieży.

Gospodarzami tegorocznego spotkania EVS (European Vocational Servis) byli Słowacy, których sytuację powołaniową przedstawił bp pomocniczy Bańskiej Bystrzycy ks. Tomas Gallis. Konferencje wygłosili m.in.: Kevin Doran z Irlandii, Josef Maureder SJ z Francji, Francis Bonnici z Watykanu.

Podczas kongresu codziennie odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Kongres to również okazja do dzielenia się swoim doświadczeniem pracy powołaniowej. Ze szczególną uwagą uczestnicy wsłuchiwali się w osobiste doświadczenia ludzi młodych powołanych do życia konsekrowanego, którzy wystąpili na kongresie.

Delegatami Polski byli: ks. Marek Dziewiecki - wicekoordynator EVS i krajowy duszpasterz powołań oraz o. Sergiusz Bałdyga OFM z FCMP "Trzej Towarzysze" w Chorzowie. Następny kongres odbędzie się w przyszłym roku w Belgii.

osb

Na zdjęciach: 1) przed liturgią mszy św. W spotkaniu wzięli udział: abp Alois Kothgasser z Salzburga oraz biskupi: ze Słowacji, Wielkiej Brytanii, Węgier i Szwajcarii, 2) adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, 3) od prawej: ks. Marek Dziewiecki i o. Sergiusz Bałdyga OFM / fot. osb

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja