Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
O powołaniach w Strasburgu
2004-07-08 10:38:56
Odpowiedzialni za duszpasterstwa powołań krajów europejskich spotkali się w Strasburgu, we Francji, od 1 do 4 lipca. Delegaci reprezentujący krajowe ośrodki powołań z większości krajów Europy zebrali się, by pogłębić swoją wiedzę nt. duszpasterstwa młodzieżowego i powołaniowego.

Polskę reprezentowali (na zdjęciu od lewej): s. Alodia Witas - Służebniczka Śląska, ks. Marek Dziewiecki - Dyrektor Krajowy Duszpasterstwa Powołań oraz o. Sergiusz Bałdyga OFM z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze" w Chorzowie.

Obrady otworzył abp Alois Kothgasser z Salzburga, odpowiedzialny w Konferencji Episkopatów Europy za duszpasterstwo powołań. Tematem sympozjum były słowa z Ewangelii św. Łukasza: "Nauczycielu dobry, co mam czynić? - towarzyszenie współczesnej młodzieży w realizacji powołania".


Delegaci przedstawili główne formy i programy pracy duszpasterstwa w swoich krajach. Celem sympozjum było znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej towarzyszyć młodym Europejczykom na drodze powołania, w obecnych uwarunkowaniach kulturowych i społecznych.


Pracę duszpasterską przedstawiły m.in. Siostry Franciszkanki z Asyżu, pracujące w centrum młodzieżowo-powołaniowym razem z Braćmi Mniejszymi przy Bazylice Matki Bożej Anielskiej. "W Europie poszerzonej o nowe państwa członkowskie coraz bardziej zawiązuje się współpraca na gruncie duszpasterstwa młodzieżowo-powołaniowego, czego wyrazem jest między innym przygotowanie Światowego Dnia Młodzieży 2005 r. w Kolonii, w Niemczech" - zauważa o. Sergiusz Bałdyga.

Uczestnicy wysłuchali wykładów i konferencji, m.in.: Gilberta Caffina - członka Międzynarodowego Biura ds. Wychowania Katolickiego przy Radzie Europy, Michaela Kuhna z Dusseldorfu, Ricardo Tonellego z Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie.

Więcej fotografii z sympozjum na stronie internetowej Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze" w Chorzowie

osb / red.

zobacz także: Odpowiedzialni za powołania - w Chorzowie

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja